پنج روغن قاتل پسوریازیس


پنج روغن قاتل پسوریازیس

پنج روغن قاتل پسوریازیس

در ادامه این مطلب می خوانید

 

 1. پسوریازیس چیست؟
 2. درمان پسوریازیس با روغن های طبیعی
 3. روغن درخت چای برای درمان پسوریازیس
 4. نحوه استفاده از روغن درخت چای برای درمان پسوریازیس
 5. روغن نارگیل برای درمان علائم پسوریازیس
 6. استفاده از روغن نارگیل برای درمان بیماری پسوریازیس
 7. روغن نارگیل برای درمان پسوریازیس کف سر
 8. روغن زیتون و اثر آن بر بیماری پسوریازیس
 9. نحوه استفاده از روغن زیتون برای درمان بیماری پسوریازیس
 10. روغن آرگان برای درمان پسوریازیس
 11. استفاده از روغن سیاه دانه برای درمان بیماری پسوریازیس
 12. خرید روغن های ارگانیک برای درمان پسوریازیس

 

 

بررسی ها نشان میدهند که برخی از روغن های ارگانیک در درمان پسوریازیس و کاهش علائم آن میتواند بسیار موثر باشد. اگر شما نیز به دنبال راه حلی طبیعی برای درمان بیماری پسوریازیس هستید این مقاله را از دست ندهید. زیرا در اسن مقاله از برتر ارگانیک به شما 5  قاتل پسوریازیس را معرفی خواهیم کرد که ارگانیک بوده و هیچ عوارضی را در پی نخواهد داشت.

پسوریازیس چیست؟

پسوریازیس یک بیماری پوستی خود ایمنی است که باعث خارش و ناراحتی در پوست می شود. پسوریازیس پلاکی شایع ترین نوع است. این بیماری باعث ایجاد نواحی ضخیم و پوسته پوسته در پوست می شود. در حالی که درمانی قطعی برای پسوریازیس وجود ندارد، اما درمان طبیعی پسوریازیس می تواند به مدیریت علائم کمک کند.

بیماری پسوریازیس می تواند در هر نقطه از پوست شما ظاهر شود. با این حال ایجاد پسوریازیس در مناطق پوستی زیر شایع است:

 • آرنج و زانو
 • صورت و داخل دهان شما
 •  پسوریازیس سر
 • پسوریازیس دست
 • اندام تناسلی
 • پایین کمر
 • کف پا

در بیشتر افراد، بیمای پوستی پسوریازیس ناحیه کوچکی از پوست آنها را می پوشاند. در موارد شدید، پلاک ها به هم متصل می شوند و ناحیه بزرگی از بدن شما را می پوشانند.

پسوریازیس و اگزما دو بیماری پوستی متفاوت هستند. هر دو بیماری علائم مشابهی مانند تغییر رنگ پوست، بثورات و خارش ایجاد می کنند. پلاک های پسوریازیس باعث ایجاد مناطقی از پوست ضخیم می شوند که با فلس پوشانده شده است. اگزما باعث ایجاد بثورات پوستی خشک و ناهموار می شود. اگزما همچنین معمولاً باعث خارش شدیدتر از پسوریازیس در پوست می شود.

درمان پسوریازیس با روغن های طبیعی

پسوریازیس یک بیماری التهابی و خود ایمنی است که شامل ایجادضایعات پوستی قرمز شده و برجسته است. این علائم می تواند ناراحت کننده و حتی دردآور باشد. برخی از روغن‌های ارگانیک در صورت استفاده موضعی ممکن است در تسکین علائم مفید باشند. آنها همچنین به کاهش استرس برای کسانی که با اثرات پسوریازیس مقابله می کنند کمک میکنند. زیرا استرس می تواند باعث شعله ور شدن ایجاد پسوریازیس شود.

امروزه تحقیقات زیادی در حال انجام است تا بررسی شود که آیا استفاده از روغن‌های ارگانیک در محصولات آرایشی مانند کرم‌ها، امولسیون‌ها و محصولات مو می‌تواند برای بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس مفید باشد یا خیر. با این حال استفاده مستثیم از این روغن ها برای بهبود این بیماری بسیار شایع می باشد. با این حال باید این موضوع را در نظر گرفت که استفاده از روغن های بی کیفیت برای درمان این بیماری میتواند باعث ایجاد عوارض جانبی مانند تحریک، درماتیت تماسی آلرژیک و تیرگی پوست شود.

در ادامه به معرفی پنج روغن معجزه گر برای درمان بیماری پسوریازیس خواهیم پرداخت:

روغن درخت چای برای درمان پسوریازیس

روغن درخت چای یک اسانس است، به این معنی که عصاره مقطر برگ درختان چای است که حاوی ترکیبات مفید در غلظت های بالا است. از آنجایی که روغن های ارگانیک می توانند بسیار قوی باشند، مردم اغلب آنها را با روغن حامل مخلوط می کنند تا برای استفاده ایمن تر شوند.

روغن درخت چای یک اسانس زرد رنگ است که از برگ های Melaleuca alternifolia که مردم از آن به عنوان گیاه درخت چای یاد می کنند به دست می آید. این گیاه در استرالیا رشد می کند، جایی که مردم محلی نزدیک به 100 سال است که از آن برای درمان زخم های جزئی و مشکلات پوستی مانند پسوریازیس استفاده می کنند. یکی از کاربردهای سنتی روغن درخت چای برای درمان عفونت های قارچی به خصوص روی ناخن ها و پاها می باشد.

مطالعات علمی و معتبر زیادی وجود دارد که نشان می دهند که روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد التهابی و ضد ویروسی است. در نتیجه، مردم از روغن درخت چای برای کاهش بسیاری از تحریکات پوستی و مشکلات سلامتی مانند آکنه، شپش و حتی پسوریازیس استفاده می کنند.

 

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای درمان پسوریازیس

در اینجا چندین روش موثر برای استفاده از روغن درخت چای در راستای بهبود پسوریازیس بیان شده است:

 • روغن درخت چای برتر ارگانیک را با آب مخلوط کنید، آن را با پنبه روی پوست بزنید، بگذارید یک شب بر روی پوستتان بماند و صبح آن را بشویید.
 • روغن درخت چای را با روغن زیتون یا یک روغن حامل دیگر رقیق کنید، آن را در مناطق آسیب دیده بزنید و ماساژ دهید، اجازه دهید خشک شود و سپس آن را بشویید.

 • چند قطره روغن درخت چای را به وان حمام اضافه کنید و در آب ولرم حمام کنید
 • ترکیب 1 به 10 روغن درخت چای با شامپو نیز میتواند روشی موثر برای درمان پسوریازیس کف سر باشد.

روغن درخت چای دارای خواص زیادی است که میتواند به حفظ آرامش و سلامت پوست کمک کند. بر اساس برخی تحقیقات معتبر، روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که آن را به یک درمان موثر برای بیماری های التهابی پوست مانند پسوریازیس تبدیل می کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که روغن درخت چای برای التیام انواع زخم های پوستی موثر است. دانشمندان خاطرنشان کرده اند که از آنجایی که روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی است، این پتانسیل را دارد که علائم پسوریازیس مانند التهاب و خارش پوست را کاهش دهد.

روغن نارگیل برای درمان علائم پسوریازیس

هنگامی که روغن نارگیل ارگانیک را روی پوست خود قرار می دهید، می تواند به حفظ رطوبت، کاهش قرمزی و تورم کمک کند و از رشد برخی باکتری ها جلوگیری کند. مطالعات نشان می دهد که استفاده از روغن ارگانیک نارگیل می تواند به علائم اگزما (درماتیت آتوپیک)، یک بیماری پوستی که بسیار شبیه پسوریازیس است، کمک کند.

اگزما و پسوریازیس علائم مشابهی دارند و حتی دارای برخی از محرک‌های یکسانی هستند. پوسته‌های ایجاد شده در بیماری پسوریازیس ضخیم‌تر از پوسته های ایجاد شده بر اثر اگزما هستند، اما هر دو به استفاده از مرطوب‌کننده برای کمک به خشکی، پوسته‌پوسته شدن و خارش نیاز دارند. بنابراین، اگرچه شرایط متفاوتی دارند، روغن نارگیل برتر ارگانیک می تواند در هر دو مورد کمک به بهبود کند. استفاده از روغن نارگیل در برنامه درمانی خود برای بهبود پوست بدن و کف سر میتواند بسیار موثر باشد.

استفاده از روغن نارگیل برای درمان بیماری پسوریازیس

روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است و استفاده از آن می تواند به کاهش خشکی پوست به خصوص در فصل زمستان کمک کند. اگر فردی دارای پلاک های پسوریازیس روی پوست سر باشد، بنیاد ملی پسوریازیس توصیه می کند روغن نارگیل را روی پوست سر به صورت مرتب ماساژ دهد. برای کودکان مبتلا به پسوریازیس، بنیاد ملی پسوریازیس همچنین افزودن روغن نارگیل به روتین بعد حمام گرم را برای تسکین پوست توصیه می کند. پس از هر بار استحمام پوست را به خوبی و به آرامی با روغن نارگیل ارگانیک ماساژ دهید. قابل ذکر است مخلوط روغن نارگیل با آلوئه ورا نیز ممکن است خواص نرم کنندگی آن را افزایش دهد.

وقتی فردی از این روغن ارگانیک روی پوست استفاده می کند، روغن نارگیل کمک می کند تا التهاب پوست را کاهش دهد. همچنین می تواند به رفع خشکی پوست کمک کند زیرا میزان آب از دست رفته از پوست را کاهش می دهد. اسیدهای چرب همچنین دارای فواید تسکین دهنده پوست برای درمان پسوریازیس هستند. روغن نارگیل به دلیل داشتن اسیدهای لوریک، کاپریک و کاپریلیک که همه انواع اسیدهای چرب هستند، قادر است به نرم شدن پوست کمک کند. اسید لوریک همچنین دارای فعالیت ضد میکروبی است که به کاهش خطر عفونت و تحریک پوست کمک می کند.

روغن نارگیل برای درمان پسوریازیس کف سر

پسوریازیس پوست سر سخت‌ترین پوسته‌ها را دارد زیرا موهای شما آن‌ها را در جای خود می‌گیرند و از این رو دیدن یا درمان آن‌ها آسان نیست. این پوسته ها می توانند با گذشت زمان بزرگتر و سخت تر شوند. در اینجا نحوه استفاده از روغن نارگیل برای کمک به پوسته های روی پوست سر بیان شده است:

 • روغن نارگیل را روی پوست سر خود پخش کنید و روی نواحی پوسته پوسته تمرکز بیشتری کنید
 • روغن را به آرامی روی پوسته های سر خود ماساژ دهید
 • پوست سر خود را در یک حوله یا کلاه استحمام بپیچید
 • این عمل به فعال شدن بهتر اثرات روغن کمک می کند
 • بگذارید 30 تا 60 دقیقه یا یک شب روغن نارگیل روی پوست سرتان بماند
 • موها و پوست سر خود را با شامپوی معمولی، ضد شوره بشویید و بگذارید پنج دقیقه شامپو بر روی موهایتان بماند.

روغن زیتون و اثر آن بر بیماری پسوریازیس

روغن زیتون فواید زیادی برای مبتلایان به پسوریازیس دارد. این روغن ارگانیک حاوی آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش التهاب و قرمزی مرتبط با پسوریازیس کمک کند. همچنین استفاده از روغن زیتون به مرطوب کردن پوست کمک می کند، که می تواند خارش و پوسته پوسته شدن را در مبتلایان به این بیماری کاهش دهد.

 علاوه بر این، روغن زیتون می‌تواند به نرم شدن و شل شدن پوسته‌ها کمک کند و حذف آن‌ها را آسان‌تر کند. استفاده منظم از روغن زیتون می تواند به بهبود ظاهر کلی و سلامت پوست مبتلا به پسوریازیس کمک شایانی کند. گنجاندن روغن زیتون در رژیم غذایی می تواند برای مبتلایان به پسوریازیس نیز مفید باشد. روغن زیتون حاوی چربی های سالمی است که می تواند سلامت و آبرسانی پوست را بهبود بخشد، که برای افراد مبتلا به پسوریازیس مهم است.

نحوه استفاده از روغن زیتون برای درمان بیماری پسوریازیس

روش های مختلفی برای استفاده از روغن زیتون برای درمان پسوریازیس وجود دارد. یک راه این است که آن را مستقیماً روی نواحی آسیب دیده پوست ماساژ دهید. به سادگی روغن زیتون ارگانیک را کمی گرم کنید و آن را روی پوست ماساژ دهید و روی نواحی دارای تکه های پسوریازیس تمرکز بیشتری کنید.

 راه دیگر استفاده از روغن زیتون، اضافه کردن آن به وان حمام است. چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را به آب گرم حمام اضافه کنید و 15 تا 20 دقیقه در آن دراز بکشید. این می تواند به مرطوب کردن پوست و کاهش التهاب کمک کند. همچنین می توانید روغن زیتون را با سایر مواد طبیعی مانند عسل یا آلوئه ورا مخلوط کنید تا یک درمان تسکین دهنده و مغذی پسوریازیس ایجاد کنید. در صورت در دسترس نبودن وان می توانید در حین استحمام این روغن را در نواحی مد نظر ماساسژ دهید و پس از 20 دقیقه آن را بشویید.

یکی از راه‌های گنجاندن روغن زیتون در رژیم غذایی، استفاده از آن به عنوان سس سالاد یا استفاده از آن به عنوان روغن پخت و پز میباشد. همچنین می توانید آن را به اسموتی ها اضافه کنید یا از آن به عنوان دیپ برای نان استفاده کنید. این نکته مهم است که یک روغن زیتون با کیفیت بالا و ارگانیک را برای بهره بردن از بهترین فواید سلامتی انتخاب کنید.

 

روغن آرگان برای درمان پسوریازیس

روغن آرگان حاوی ویتامین E، اسکوالن و اسیدهای چرب است. روغن آرگان باعث آبرسانی پوست شده و به ساخت کلاژن پوست کمک شایانی میکند. شیوع پسوریازیس باعث خشکی و شکننده شدن پوست می شود. اثرات آبرسانی روغن آرگان می تواند به این معنی باشد که می تواند به بهتر پوست در این وضعیت کمک کند. ویتامین E ترکیب ضروری در روغن آرگان است که باعث سلامت پوست می شود. مطالعات ثابت کرده اند که روغن آرگان چندین خواص مختلف دارد که ممکن است برای افراد مبتلا به پسوریازیس مفید باشد.

روغن آرگان حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب از جمله اسید اولئیک، اسید لینولئیک، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک است. مشخص شده است که اسید لینولئیک به حفظ سد محافظ پوست و جلوگیری از از دست رفتن آب از طریق پوست کمک می کند. این ویژگی می تواند به بهبود علائم پسوریازیس کمک کند، زیرا این بیماری می تواند منجر به خشکی پوست شود.

استفاده از روغن سیاه دانه برای درمان بیماری پسوریازیس

روغن سیاه دانه که یک روغن بومی در جنوب غرب آسیا می باشد، سال هاست به علت خواصی که برای پوست دارد مورد استفاده قرار میگیرد. از خواص ویژه روغن سیاه دانه که در درمان این بیماری پوسته بسیار کاربرد دارد می توان به خواص آنتی اکسیدانی و خواص ضد التهابی آن اشاره کرد. قابل ذکر است این روغن دارای اسیدهای چرب اشباع نشده می باشد که برای پوست مفید می باشد.

تحقیقات زیادی نشان داده اند که استفاده منظم از روغن سیاه دانه به صورت موضعی به درمان و بهبود بیماری پسوریازیس کمک شایانی می کند. برای استفاده از این روغن در راستای درمان پسوریازیس بهتر است روزانه به صورت موضعی روغن سیاه دانه را در قسمتی از پوست که دچار مشکل شده است ماساژ دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

خرید روغن های ارگانیک برای درمان پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری مزمن پوستی است که باعث ایجاد لکه های قرمز و پوسته پوسته روی پوست می شود. در حالی که هیچ درمانی قطعی برای پسوریازیس وجود ندارد، درمان های زیادی برای کمک به مدیریت علائم آن وجود دارد. یکی از درمان های طبیعی که قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است استفاده از روغن های ارگانیک می باشد.

فروشگاه برتر ارگانیک با دارا بودن تنوع بسیار گسترده از روغن های ارگانیک و با کیفیت یک انتخاب مناسب برای اشخاصی می باشد که قصد خرید روغن های باکیفیت گیاهی برای درمان پسوریازیس هستند. روغن های درخت چای، نارگیل و روغن زیتون، روغن آرگان و روغن سیاه دانه که از شناخته شده ترین روغن های ارگانیک برای درمان بیماری پسوریازیس هستند در این فروشگاه با کیفیتی بسیار بالا و قیمتی مقطوع به فروش میرسند. روغن های درمان بیماری پسوریازیس موجود در فروشگاه برتر ارگانیک تماما ارگانیک بوده و از هیچ ماده مضری در تولید آن ها استفاده نشده است. در این فروشگاه روغن های گیاهی در حجم های مختلفی به فروش می رسد که به حریدار این امکان را می دهد تا متناسب با نیاز خود نسبت به خرید روغن های گیاهی اقدام نماید. فروشگاه برتر ارگانیک با تنوع بسیار بالای خود خرید روغن درمان پسوریازیس را برای شما آسان کرده است.

قیمت های مقطوع و مناسب در این فروشگاه به خریداران این امکان را میدهد تا بتوانند به صورت مستمر از روغن مد نظر خود استفاده کنند و از این طریق بهترین نتیجه را برای درمان پسوریازیس بگیرند.